Reading | Classroom Resources | Digital and Printable teacher resources | Hey, Teach!
Hey, Teach! Reading Curriculum offers Close Reading, Vocabulary, Comprehension, Fluency, Sliders, Structured Literacy, Activities, Crafts, Word Searches Sight Words and more
Fall Activities Reading Comprehension Passages and Questions for 4th 5th Grade
- Regular Price
- $ 5.50
- Sale Price
- $ 5.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Fall Main Idea and Supporting Details Activities Graphic Organizers Central Idea
- Regular Price
- $ 6.50
- Sale Price
- $ 6.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Autumn Leaves and Pumpkins Please! Fall Writing Craft | Printable Classroom Resource | Keeping up with the Kinders
- Regular Price
- $ 3.00
- Sale Price
- $ 3.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Pumpkin Math Literacy Centers | Printable Classroom Resource | Glitter and Glue and Pre-K Too
- Regular Price
- $ 7.50
- Sale Price
- $ 7.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Fall Poetry Packet | Printable Classroom Resource | The Moffatt Girls
- Regular Price
- $ 10.00
- Sale Price
- $ 10.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Halloween Flip Book - Halloween Activity
- Regular Price
- $ 4.50
- Sale Price
- $ 4.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Fall Bulletin Board and Decodable Readers | Printable Classroom Resource | Miss M's Reading Reading Resources
- Regular Price
- $ 4.00
- Sale Price
- $ 4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Halloween Ghost Hunting Math & Literacy Activities | Printable Classroom Resource | Glitter and Glue and Pre-K Too
- Regular Price
- $ 6.00
- Sale Price
- $ 6.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Fall Math & Literacy Games | Printable Classroom Resource | Glitter and Glue and Pre-K Too
- Regular Price
- $ 5.00
- Sale Price
- $ 5.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Halloween Reading Passages with Comprehension
- Regular Price
- $ 3.00
- Sale Price
- $ 3.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
October Make that Word
- Regular Price
- $ 5.00
- Sale Price
- $ 5.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Interactive Vocabulary Reading Passages | Printable Classroom Resource | Miss DeCarbo
- Regular Price
- $ 6.00
- Sale Price
- $ 6.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Reading Comprehension Passages | Printable Classroom Resource | Miss DeCarbo
- Regular Price
- $ 8.50
- Sale Price
- $ 8.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Student & Staff Thankful Cards | Printable Classroom Resource | Tales of Patty Pepper
- Regular Price
- $ 5.00
- Sale Price
- $ 5.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
The Leaf Thief Book Companion & Writing Craft | Printable Classroom Resource | Tales of Patty Pepper
- Regular Price
- $ 5.00
- Sale Price
- $ 5.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
How Grizzly Found Gratitude | Printable Classroom Resource | Tales of Patty Pepper
- Regular Price
- $ 5.00
- Sale Price
- $ 5.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Our Table Book Companion & STEM Project | Printable Classroom Resource | Tales of Patty Pepper
- Regular Price
- $ 5.00
- Sale Price
- $ 5.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
There Was An Old Lady Who Swallowed A Turkey Book Companion | Printable Classroom Resource | Tales of Patty Pepper
- Regular Price
- $ 5.00
- Sale Price
- $ 5.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Turkey Trouble: Turkey in Disguise Project & Book Companion | Printable Classroom Resource | Tales of Patty Pepper
- Regular Price
- $ 5.00
- Sale Price
- $ 5.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Peyton Picks the Perfect Pie Book Companion & Craft | Printable Classroom Resource | Tales of Patty Pepper
- Regular Price
- $ 5.00
- Sale Price
- $ 5.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Balloons Over Broadway Book Companion & Writing Craft | Printable Classroom Resource | Tales of Patty Pepper
- Regular Price
- $ 5.00
- Sale Price
- $ 5.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
There Was an Old Lady Who Swallowed a Turkey Adapted Book
- Regular Price
- $ 3.00
- Sale Price
- $ 3.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
How to Cook a Turkey | Printable Classroom Resource | Keeping up with the Kinders
- Regular Price
- $ 4.00
- Sale Price
- $ 4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Stuffed with Thankful Thoughts I am Thankful Turkey | Printable Classroom Resource | Keeping up with the Kinders
- Regular Price
- $ 3.00
- Sale Price
- $ 3.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
How to Catch a Turkey Writing Craftivity | Printable Classroom Resource | Keeping up with the Kinders
- Regular Price
- $ 4.00
- Sale Price
- $ 4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Thanksgiving Reading Passages with Comprehension
- Regular Price
- $ 3.00
- Sale Price
- $ 3.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Thanksgiving Descriptive Writing: Turkey Exchange Project
- Regular Price
- $ 5.50
- Sale Price
- $ 5.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
November Escape Activity | Thanksgiving Activities
- Regular Price
- $ 4.50
- Sale Price
- $ 4.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Fall Activities Reading Comprehension Passages and Questions for 3rd and 4th Grade
- Regular Price
- $ 5.50
- Sale Price
- $ 5.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per